fbpx
wróć do bloga

Już 21.11 w CDT będziemy dyskutować o społecznym wymiarze technologii.

Raport #CoopTech: Platformowy kooperatyzm jako silnik solidarnego rozwoju powstał w wyniku prac Instratu nad nowym trendem w obrębie przedsiębiorczości technologicznej, szczególnie zauważalnym w europejskim środowisku start-upowym. Platformowe kooperatywy to innowacje zarówno w sferze technologicznej, jak i społecznej, dotyczącej modelu organizacyjnego. Zrównoważony rozwój, solidarność i otwartość to wartości, które cyfrowe spółdzielnie stawiają w opozycji do zagrożeń tzw. Big Tech, wykorzystując przy tym eksperymentalne technologie jak m.in. blockchain czy data trust.

 

W Europie już teraz rozkwitają CoopTechy o globalnym zasięgu, a szacunki zaprezentowane w raporcie wskazują na rynek o potencjale inwestycyjnym w wysokości nawet 1,3 mld euro. Uruchomienie tego silnika solidarnego rozwoju wymaga jednak współpracy wielu różnych podmiotów, w tym odpowiedzialnej polityki gospodarczej. Dla Polski platformowy kooperatyzm to szansa na stworzenie unikalnej marki przedsiębiorczości technologicznej, osadzonej w tradycji ruchu spółdzielczego.

 

W czwartek 21.11 o godz. 15:00 zapraszamy do Centralny Dom Technologii CDT (Krucza 50, Warszawa) na premierę raportu i debatę wokół społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców technologicznych. Partnerem wydarzenia jest CDT. Patronat medialny nad premierą objął portal Mam Startup.

 

Program wydarzenia:

 

 • Przywitanie gości przez Kamila Śliwowskiego (wicedyrektor programu edukacyjnego w CDT)
 • Prezentacja raportu “#CoopTech: Platformowy kooperatyzm jako silnik solidarnego rozwoju”
 • Debata panelowa z udziałem:
  – Anna Burnicka (współautorka raportu, moderacja)
  – Jan Zygmuntowski (współautor raportu, Fundacja Instrat)
  – Karolina Szczepaniak (Centrum Cyfrowe)
  – Magda Bigaj (Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej)
  – Jan Filip Staniłko (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii)
  – Julia Krysztofiak-Szopa (Startup Poland)
 • Otwarta dyskusja i pytania

 

 

Wstęp na wydarzenie jest otwarty i nie wymaga podawania danych osobowych.

 

Raport zostanie udostępniony online w dniu premiery (21.11) pod adresem: www.instrat.pl/cooptech. Darmowe kopie drukowane można otrzymać w czasie wydarzenia.

 

Wydawcą raportu jest Fundacja Instrat. Publikacja została współfinansowana przez Fundację Friedricha Eberta w Polsce.